“IMDS – Problemim var” için 8 yorum

 1. Supplier Data penceresinde; Contact person kısmında isim seçemiyorum? Yardımcı olursanız memnun olurum

  1. Merhaba, öncelikle yetkili (admin) kullanıcı olarak giriş yaptığınızdan emin olun, sonra Administration menüsünde bulunan “Contact Person” seçip, “Search” butonuna basın.

   Burada görünen kullanıcılardan aktif olmalarını istediklerinizi sırasıyla seçip (çift tıklayarak); güncelliğini kontrol ettikten sonra “send new confirmation mail” butonuna tıklamalısınız.

   Orada görünen mail adresinize hemen bir mail gelir; içeriğindeki linke tıklayıp, açılan penceredeki “activate” butonuna bastığınızda probleminiz çözülür.

 2. Merhaba, bir arkadaşımız sormuş;
  “Benden talep edilen MDS leri nerde görebilirim bildirim düştü ancak bakamıyorum.”
  Önerisi olan var mı?

  1. Bu taleplere; Inbox’ta MDS Request bölümünden ulaşabilirsiniz. Taleplere girip yeni MDS oluşturmak için create, daha önce oluşturulan MDS varsa assign ile ilerleyip müşterinize gönderebilirsiniz. 

 3. IMDS girişte “there is no active default contact person” uyarısı veriyor. Bunu nasıl çözebiliriz?

  1. Merhaba, IMDS giriş ekranında User ID ve şifrenizi girdikten sonra “There is no active default contact person…” diye başlayan uyarıyı vermeye başladı. Fark etmişsinizdir, daha önce girilmiş olan MDSlerin bazılarında seçilmiş olan kontak kişiler aktifliğini kaybettiği için kontak bilgisi bilinmiyor hatası veriyor ve bu MDSlerle işlem yapmak problem oluşturuyordu. Bu soruna çözüm olması adına seçilecek Default kontak kişi bu MDSlerin de kontak kişisi olacak. Bu problemi çözmek çok kolay;
   Administration menüsünden Contact Person seçiyoruz, burada search yaptığımızda firmamızdaki kontak kişiler listelenmiş olacak. Aktif olan bir kişi çift tıklandığında Default kutusu tıklanarak kaydedilir. İşlem bu kadar basit, kolaylıklar dileriz 🙂

 4. Merhaba, “Range of portion may not exceed allowed percentage” uyarısı alıyorum, bu konuda bilgi verir misiniz, teşekkürler.

  1. Merhaba Fahrettin Bey,
   IMDS’te bu uyarı aralıklarla ile ilgili olup sistemdeki kural aşağıdaki gibidir;
   Portion: from X % to Y % Maximum Range = Y % – X %
   0 ≤ X ≤ 7.5 → Range ≤ 3
   7.5 < X ≤ 20 → Range ≤ 5 20 < X ≤ 100 → Range ≤ 10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir