Şartlar ve Koşullar

Şartlar ve Koşullar, en son 2 Aralık 2019 tarihinde güncellenmiştir.

1. Ödemeler, Krediler ve Geri Ödemeler

Bir ödeme yaptığınızda geçerli bir ödeme yöntemi kullanmayı kabul edersiniz. Kurstan memnun değilseniz KayaPM, çoğu eğitim satın almaları için 30 günlük geri ödeme veya kredi süresi sunar.

1.1 Fiyatlandırma

KayaPM’deki eğitimlerin fiyatları ekonomik gelişmelere dayalı olarak belirlenir. Bazı durumlarda, KayaPM web sitesinde sunulan eğitim fiyatı, mobil platform sağlayıcısının fiyatlandırma sistemleri ile satış ve promosyon uygulamalarına ilişkin politikaları nedeniyle mobil veya TV uygulamalarında sunulan fiyatla birebir aynı olmayabilir.

Eğitimlerimiz için zaman zaman promosyon ve indirimler gerçekleştiririz ve belirli kurslar, belirli bir süreliğine sadece indirimli fiyatlardan sunulur. Bir eğitim için geçerli olan fiyat, eğitimi satın almayı tamamladığınızda (ödeme anında) geçerli olan fiyattır. Belirli bir eğitim için sunulan fiyat, hesabınıza oturum açtığınızda kayıtlı olmayan veya oturum açmamış olan kullanıcılara sunulan fiyattan farklı olabilir çünkü bazı promosyonlarımız yalnızca yeni kullanıcılar için geçerlidir.

Hesabınızda oturum açtıysanız gördüğünüz listelenen para birimi, hesabınızı oluşturduğunuz andaki konumunuza bağlıdır. Hesabınızda oturum açmadıysanız fiyat para birimi, bulunduğunuz ülkeye bağlıdır. Kullanıcıların diğer para birimlerini görmelerine olanak sağlamayız.

Tüketici satışları için geçerli olan kullanım ve satış vergisi, mal ve hizmet vergisi veya katma değer vergisi uygulanan bir ülkede bulunan bir öğrenciyseniz bu vergiyi tahsil edip ilgili vergi makamlarına iletmekten sorumluyuz. Belirli ülkelerde, gördüğünüz fiyat bu tür vergileri içerebilir.

1.2 Ödemeler

Satın aldığınız eğitimlerin ücretlerini ödemeyi kabul edersiniz ve bu ücretler için banka ya da kredi kartınızdan para çekmemize veya başka ödeme şekillerini işlememize yetki verirsiniz. KayaPM, ülkenizdeki en uygun ödeme yöntemlerini size sunmak ve ödeme bilgilerinizi güvende tutmak için üçüncü taraf ödeme işleme iş ortaklarıyla birlikte çalışır.

Bir satın alma işlemini gerçekleştirdiğinizde geçersiz ya da yetkisiz bir ödeme yöntemi kullanmamayı kabul edersiniz. Ödeme yönteminiz başarısız olursa ve kaydolduğunuz eğitime erişmeye devam ederseniz bizden bildirim aldıktan sonra otuz (30) gün içinde ilgili ücretleri bize ödemeyi kabul edersiniz. Yeterli ödeme almadığımız eğitimlere erişimi engelleme hakkını saklı tutarız.

Bazı durumlarda, hesabınıza kredi verebiliriz. Bu krediler, web sitemizde bir sonraki eğitim satın alımınıza otomatik olarak uygulanır ancak mobil veya TV uygulamalarımızdaki satın almalarda kullanılamaz. Krediler belirli bir süre içinde kullanılmadığında geçerliliğini yitirir ve nakit değeri bulunmaz.

1.3 Geri Ödemeler ve Krediler

Satın aldığınız eğitim beklediğiniz gibi değilse eğitimi satın aldıktan sonra 30 gün içinde KayaPM’in hesabınıza kredi vermesini/geri ödeme yapmasını talep edebilirsiniz. Ödeme işleme iş ortaklarımızın kapasitelerine veya eğitimimizi satın almış olduğunuz platforma (web sitesi, mobil veya TV uygulaması) göre kendi takdirimize bağlı olarak kredi ya da geri ödeme uygulama hakkını saklı tutarız. 30 günlük garanti süresi geçtikten sonra talepte bulunmanız halinde size hiçbir kredi veya geri ödeme sağlanmaz.

Kredi/geri ödeme talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçin. Eğitmenler, öğrencilerin kredi veya geri ödeme alma hakkı olduğunu kabul eder.

Kendi takdir yetkimize bağlı olarak, kredi/geri ödeme politikamızı suistimal ettiğinizi düşünürsek hesabınızı bloke etme ve gelecekteki tüm Hizmet kullanımlarınızı sınırlandırma hakkını saklı tutarız. Bu Şartları veya güvenliğimizi ihlal etmeniz nedeniyle hesabınızı bloke etmemiz veya bir eğitime erişiminizi engellememiz halinde hiçbir kredi veya geri ödeme almaya hak kazanamazsınız.

2. İçerik ve Davranış Kuralları

KayaPM’i yalnızca yasal sorumluluklarınız çerçevesinde kullanabilirsiniz. Platformumuzda yayımladığınız tüm içeriklerden siz sorumlusunuz. Yorumlar, sorular, gönderiler, eğitimler ve yüklediğiniz diğer içerikler, her zaman güvenliğimize ve kanunlara uygun olmalıdır ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duymalısınız. Tekrarlanan ya da büyük suçlar olması halinde hesabınızı bloke edebiliriz. Platformumuzda birinin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız bize bildirin.

Yasal olmayan amaçlarla Hizmetlere erişemez, Hizmetleri kullanamaz veya bir hesap oluşturamazsınız. Hizmetleri kullanımınız ve platformumuzdaki davranışlarınız, ülkenizdeki geçerli yerel veya ulusal kanun veya düzenlemelere uygun olmalıdır. Sizin için geçerli olan bu tür kanun ve düzenlemeleri bilmek ve bunlara uymak yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır.

Öğrenciyseniz Hizmetler, kaydolduğunuz eğitimlerin eğitmenlerine soru sormanıza ve eğitimlerle ilgili yorumlar yayımlamanıza olanak sağlar. Belirli eğitimler için eğitmen sizi “ev ödevi” veya test şeklinde içerik göndermeye davet eder. Size ait olmayan hiçbir şey yayımlamayın veya göndermeyin.

Eğitmenseniz platformda yayımlanması için eğitim gönderebilir ve ayrıca eğitiminize kaydolan öğrencilerle iletişim kurabilirsiniz. Her iki durumda da kanunlara uymalı ve diğerlerinin haklarına saygı göstermelisiniz; ülkenizdeki geçerli yerel veya ulusal kanun ya da düzenlemeleri ihlal eden hiçbir kurs, yanıt, yorum veya başka içerik yayımlayamazsınız. Platform ve Hizmetler aracılığıyla yayımladığınız her türlü kurs, içerik ve eylemden ve bunların sonuçlarından yalnızca siz sorumlusunuz. KayaPM’de yayımlanması için herhangi bir eğitim göndermeden önce tüm telif hakkı sınırlamalarını anladığınızdan emin olun.

Kursunuzun ya da içeriğinizin kanunları veya başkalarının haklarını ihlal ettiğinin bize bildirilmesi (örneğin başkalarının fikri mülkiyet veya görüntü haklarını ihlal ettiği veya yasa dışı bir faaliyetle ilgili olduğu belirlenirse) içeriğinizin veya davranışınızın güvenliğimizi ihlal ettiğini öğrenmemiz veya içeriğinizin ya da davranışlarınızın yasa dışı, uygunsuz veya kabul edilemez olduğuna kanaat getirmemiz (örneğin başka birinin kılığına girmeniz) halinde içeriğinizi platformumuzdan kaldırabiliriz. KayaPM, telif hakkı kanunlarına uyar.

KayaPM, bu şartları uygularken kendi takdir yetkisini kullanır. Bu şartlar herhangi bir şekilde ihlal edildiğinde, ödeme tarihi gelen ücretleri ödemediğinizde, emniyet veya devlet birimlerinin talebi üzerine, hesabınızda uzun süre hareketsizlik olduğunda, beklenmedik teknik sorun veya problemler olduğunda ya da dolandırıcılıkla veya yasa dışı faaliyetlerle uğraştığınızdan şüphelenmemiz halinde herhangi bir zamanda, bildirimli veya bildirimsiz olarak platformu ve Hizmetlerimizi kullanma izninizi sonlandırabilir veya askıya alabilir ya da hesabınızı bloke edebiliriz. Bu tür bir sonlandırmadan sonra hesabınızı ve içeriklerinizi silebilir ve ileride platformlarımıza erişmenizi ve Hizmetlerimizi kullanmanızı engelleyebiliriz. Hesabınız sonlandırıldığında veya askıya alındığında içerikleriniz platformlarımızda bulunmaya devam edebilir. Hesabınızın sonlandırılması, içeriğinizin kaldırılması veya platformlarımıza ve hizmetlerimize erişiminizin engellenmesi halinde size veya başka herhangi bir üçüncü tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz.

Eğitmenlerimizden biri telif hakkı ya da ticari marka haklarınızı ihlal eden bir eğitim yayımlamışsa lütfen bize bildirin. Eğitmenlerimizin kanuna uymasını ve başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı göstermesini zorunlu kılarız.

3. KayaPM’in Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları

Eğitiminiz dahil olmak üzere, platformumuza aktardığınız içeriğin mülkiyeti sizde kalır. Reklam veya başka web siteleri aracılığıyla tanıtımını yapmak dahil olmak üzere içeriğinizi herhangi bir medya aracılığıyla herhangi biriyle paylaşmamıza izin verilir.

Bir öğrenci veya eğitmen olarak yayımladığınız içerik (eğitimler dahil) sizin olmaya devam eder. Eğitim veya başka içerikler yayımlayarak KayaPM’in bunu yeniden kullanmasına ve paylaşmasına izin verirsiniz ancak içeriğinize ilişkin olarak sahip olabileceğiniz hiçbir mülkiyet hakkını kaybetmezsiniz.

Görüş, soru ve yorum yayımladığınızda ya da bize yeni özellikler veya iyileştirmelerle ilgili fikir ve öneriler gönderdiğinizde KayaPM’in bu içeriği kullanmasına ve herhangi biriyle paylaşmasına, herhangi bir platformda ve herhangi bir ortamda dağıtmasına ve tanıtmasına ve uygun gördüğümüz şekilde değişiklikler ve düzenlemeler yapmasına yetki verirsiniz. Hukuk diliyle ifade etmek gerekirse platformlarda ya da platformlar aracılığıyla içerik gönderdiğinizde veya yayımladığınızda bize içeriğinizi her türlü ortam ve dağıtım yöntemiyle (şu anda mevcut olan ya da ileride geliştirilecek olan) kullanmak, kopyalamak, çoğaltmak, işlemek, uyarlamak, değiştirmek, yayımlamak, iletmek, görüntülemek ve dağıtmak üzere tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans (alt lisans verme hakkıyla birlikte) verirsiniz. Buna içeriğinizi KayaPM ile sendika veya başka ortamda içerik yayma, dağıtma ya da yayımlama konusunda ortaklığı bulunan şirketlere, kuruluşlara veya bireylere sunmak da dahildir. Gönderdiğiniz her türlü içeriği kullanmamıza yetki vermek için gereken tüm haklara, güce ve yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, size hiçbir ücret ödenmeden içeriğinizin bu şekilde her türlü kullanımını kabul edersiniz.

4. KayaPM’i Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma

Eğitim oluşturmak ve yayımlamak için KayaPM’i herkes kullanabilir. Eğitmenlerin ve öğrencilerin öğrenme ve öğretme amacıyla etkileşim kurmasına olanak sağlarız. İnsanların içerik paylaşıp etkileşimde bulunabildiği diğer platformlar gibi bazı terslikler olabilir. KayaPM’i kullanma riski size aittir.

KayaPM, herkesin her yerde eğitim amaçlı eğitimler oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanır. Platform modelimiz gereği, yasal sorunlar olduğunda eğitimlerimizi gözden geçirmeyiz veya düzenlemeyiz. Buna ek olarak, eğitim içeriğinin hukuki açıdan uygun olup olmadığını belirleme konumumuz yoktur. Platformda sunulan içeriklere ilişkin olarak hiçbir editör düzenlemesi yapmayız ve bu nedenle, eğitimlerin herhangi bir şekilde güvenilir, geçerli, doğru veya gerçek olduğuna dair garanti vermeyiz. Bir eğitime kaydolursanız herhangi bir eğitmen tarafından sağlanan bilgilere güvenmenin riski size aittir.

Hizmetleri kullanarak rahatsız edici, uygunsuz veya sakıncalı olduğunu düşündüğünüz içeriklere maruz kalabilirsiniz. Geçerli kanunların izin verdiği ölçüde KayaPM, sizi bu tür içeriklerden uzak tutma konusunda hiçbir sorumluluğa ve herhangi bir eğitime erişmeniz veya kaydolmanız konusunda hiçbir yükümlülüğe sahip değildir. Bu; sağlık, zindelik ve fiziksel egzersizle ilgili her türlü eğitim için de geçerlidir. Bu tür eğitimlerin zorlayıcı özelliği gereği mevcut olan risk ve tehlikeleri kabul edersiniz ve bu tür eğitimlere kaydolarak hastalık, bedensel yaralanma, engellilik veya ölüm dahil olmak üzere bu riskleri üstlenmeyi gönüllü olarak seçersiniz. Bir eğitime kaydolmadan önce, kaydolduğunuz anda ve kaydolduktan sonra yaptığınız seçimlerin tüm sorumluluğu size aittir.

Bir öğrenciyle veya eğitmenle doğrudan etkileşime girdiğinizde paylaştığınız kişisel bilgi türleri konusunda dikkatli olmalısınız. Öğrencilerin ve eğitmenlerin platformdaki diğer kullanıcılardan aldıkları bilgilerle ne yaptıklarını kontrol etmiyoruz. Kendi güvenliğiniz için e-postanızı ya da hakkınızdaki diğer kişisel bilgileri paylaşmamalısınız.

Eğitmenleri biz işe almıyor veya istihdam etmiyoruz ya da eğitmenlerle öğrenciler arasında gerçekleşen hiçbir etkileşimden biz sorumlu değiliz. Eğitmenlerin veya öğrencilerin davranışlarından ya da bunlarla bağlantılı olarak doğabilecek hiçbir türde anlaşmazlık, iddia, kayıp, yaralanma veya hasardan sorumlu değiliz.

Hizmetlerimizi kullandığınızda bize ait olmayan ya da bizim kontrol etmediğimiz başka web sitelerine bağlantılar bulacaksınız. Hakkınızda bilgi toplamaları dahil olmak üzere bu üçüncü taraf sitelerin içeriklerinden ya da başka yönlerinden biz sorumlu olmayız. Ayrıca, koşul ve şartlar ile gizlilik politikalarını da okumalısınız.

5. KayaPM’in Hakları

Web sitesi, mevcut veya gelecekteki uygulamalar ve hizmetler ve logolarımız, API, kodlar ve çalışanlarımız tarafından geliştirilen içerikler gibi şeyler dahil olmak üzere KayaPM platformu ve Hizmetler bize aittir. Bunları kurcalayamaz veya izinsiz olarak kullanamazsınız.

Web sitemiz, mevcut ve gelecekteki uygulamalarımız, API’larımız, veritabanlarımız ve çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın Hizmetler aracılığıyla gönderdikleri veya sundukları içerikler dahil olmak üzere (ancak eğitmenler ve öğrenciler tarafından sağlanan içerikler hariç) KayaPM platformu ve Hizmetlere ilişkin her türlü hak ve menfaat, KayaPM ve lisans sahiplerinin münhasır mülkiyetindedir ve öyle kalacaktır. Hiçbir şey, size KayaPM adını veya herhangi bir KayaPM ticari markasını, logosunu, etki alanı adını ve diğer ayırt edici marka özelliklerini kullanma hakkını vermez. KayaPM veya Hizmetler aracılığıyla sağlayabileceğiniz her türlü geribildirim, görüş veya öneri tamamen gönüllük esasına dayalıdır ve bu tür geribildirim, görüş veya önerileri uygun gördüğümüz şekilde ve size karşı hiçbir yükümlülüğümüz olmaksızın kullanmakta serbest oluruz.

KayaPM platformuna ve Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken aşağıdakilerden hiçbirini yapamazsınız:

•             platformun herkese açık olmayan alanlarına, KayaPM’in bilgisayar sistemlerine veya KayaPM hizmet sağlayıcılarının teknik dağıtım sistemlerine erişme, bunları kurcalama veya kullanma.

•             platformun güvenlikle ilgili herhangi bir özelliğini devre dışı bırakma, buna müdahale etme veya bunu aşmaya çalışma ya da herhangi bir sistemimizin saldırıya açıklığını yoklama, tarama veya test etme.

•             KayaPM platformu veya Hizmetleri kopyalama, değiştirme, türev eserlerini oluşturma, bunlar üzerinde ters mühendislik, ters montaj uygulama ya da başka bir şekilde herhangi bir kaynak kodunu ya da içeriği keşfetmeye çalışma.

•             web sitemiz, mobil uygulamalarımız veya API aracılığıyla (ve yalnızca API koşul ve şartları uyarınca) sunulan mevcut arama işlevlerimiz haricinde başka bir yöntemle (otomatik veya başka bir şekilde) platformumuza erişme ya da platformumuzu arama veya erişmeye ya da aramaya çalışma. Hizmetlere erişmek için kopyalama veya örümcek yöntemi, robot veya herhangi bir türde başka otomatik yöntem kullanamazsınız.

•             Hizmetleri herhangi bir şekilde değiştirilmiş, yanıltıcı veya sahte kaynak tanımlayıcı bilgi göndermek (örneğin, kendini KayaPM gibi göstererek e-posta iletişimleri gönderme) için kullanma veya platformlarımıza veya hizmetlerimize virüs gönderme, aşırı yüklenme, aşırı gönderim yapma, istenmeyen posta gönderme veya e-posta bombardımanına tutma veya Hizmetlerde gereksiz yük oluşturacak veya Hizmetlere müdahale edecek başka herhangi bir yöntem dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla herhangi bir kullanıcının, sunucunun veya ağın erişimini engelleme veya bozma (ya da bunları yapmaya çalışma).

6. Çeşitli Yasal Şartlar

Bu Şartlar, diğer tüm sözleşmeler gibidir; bizi olabilecek sayısız şeye karşı koruyan ve sizinle bizim aramızdaki hukuki ilişkiyi açıklayan sıkıcı ancak önemli yasal şartları içerir.

6.1 Bağlayıcı Anlaşma

Hizmetlere kaydolarak, erişerek veya Hizmetleri kullanarak KayaPM ile yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme yapmayı kabul edersiniz. Bu Şartları kabul etmiyorsanız hiçbir Hizmetimize kaydolmayın, erişmeyin veya hiçbir Hizmetimizi kullanmayın.

Bir şirket, kuruluş, hükümet veya başka bir tüzel kişilik adına bu Şartları kabul eden ve Hizmetleri kullanan bir eğitmenseniz bu konuda yetkiniz olduğunu beyan ve garanti edersiniz.

Bu Şartlar (bu Şartlar ile bağlantılı tüm sözleşme ve politikalar dahil) sizinle aramızdaki sözleşmenin tamamını teşkil eder.

Bu Şartların herhangi bir bölümünün ilgili kanunlar tarafından geçersiz ya da uygulanamaz bulunması durumunda söz konusu hüküm, orijinal hükmün amacına en yakın geçerli, uygulanabilir bir hükümle değiştirilmiş olarak kabul edilecek ve bu Şartların geri kalanı yürürlükte kalmaya devam edecektir.

Bir durumda haklarımızı kullanmakta geciksek ya da bir hakkımızı kullanmasak bile bu durum, bu Şartlar kapsamındaki haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez ve haklarımızı gelecekte kullanmaya karar verebiliriz. Belirli bir durumda herhangi bir hakkımızdan feragat etmeye karar vermemiz, genel olarak veya gelecekte de haklarımızdan feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Aşağıdaki bölümler, bu Şartlar sona erdikten veya feshedildikten sonra da geçerli kalmaya devam edecektir: Bölüm 3 (KayaPM’in Yayımladığınız İçeriğe İlişkin Hakları), 4 (KayaPM’i Riski Kendinize Ait Olarak Kullanma), 5 (KayaPM’in Hakları), 6 (Çeşitli Yasal Şartlar) ve 7 (Anlaşmazlıkların Çözümü).

6.2 Sorumluluk Reddi

Planlı bakım ya da sitede herhangi bir sorun nedeniyle platformumuz çalışmayabilir. Eğitmenlerden biri eğitiminde yanıltıcı beyanlarda bulunuyor olabilir. Ayrıca, güvenlik sorunlarıyla da karşılaşabiliriz. Bunlar sadece örnek olarak verilmiştir. İşlerin yolunda gitmediği bu tür durumlardan hiçbirinde hiçbir dava hakkınızın bulunmayacağını kabul edersiniz. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse Hizmetler ve içerikleri “olduğu gibi” ve “mevcut olduğu şekilde” sunulmaktadır. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin veya içeriklerinin uygunluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği, dakikliği, güvenliği, hatasızlığı veya doğruluğu konusunda hiçbir beyan veya taahhütte bulunmuyor ve ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk, hak sahipliği ve ihlal yasağına ilişkin zımni garantiler de dahil olmak üzere (sarih veya zımni) her türlü garanti ve koşulu açıkça reddediyoruz. Biz (ve iştiraklerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) Hizmetlerin kullanımından belirli sonuçlar elde edeceğiniz konusunda hiçbir garanti vermiyoruz. Hizmetleri (her türlü içerik dahil) kullanım riski tamamen size aittir. Bazı yargı bölgeleri, zımni garantilerin hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıda hariç tutulanlardan bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

Hizmetlerin belirli özelliklerini sunmayı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle durdurmaya karar verebiliriz. KayaPM veya iştirakleri, tedarikçileri, iş ortakları veya temsilcileri, bu tür kesintiler ya da bu tür özelliklerin kullanılamaması nedeniyle hiçbir hasardan hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır.

Bir savaş, düşmanlık ya da sabotaj, doğal afet, elektrik, İnternet veya telekomünikasyon kesintisi ya da devlet kısıtlaması gibi makul kontrolümüz dışında gerçekleşen olaylar nedeniyle Hizmetlerden herhangi birini yerine getirmemekten veya geç yerine getirmekten sorumlu olmayız.

6.3 Sorumluluğun Sınırlandırılması

Örneğin yoga gibi bir sağlık ve zindelik eğitimine kaydolmanız ve yaralanmanız gibi, Hizmetleri kullanmanın doğasında bulunan bazı riskler mevcuttur. Hukuki ve daha karmaşık bir dille ifade etmek gerekirse kanunların izin verdiği ölçüde biz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimiz) söz konusu hasarların oluşabileceği konusunda önceden bilgilendirilmiş olsa dahi sözleşme, garanti, haksız fiil, ürün sorumluluğu nedeniyle veya başka bir şekilde ortaya çıkan hiçbir dolaylı, arızi, cezai ya da netice kabilinden doğan hasarlardan (veri, gelir, kâr veya iş fırsatı kaybı veya bedensel yaralanma ya da ölüm dahil) sorumlu olmayız. Herhangi bir koşulda size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumluluğumuz (ve grup şirketlerimiz, tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız ve temsilcilerimizden her birinin sorumluluğu) ikiyüz lira (200 TL) veya talebinize yol açan olay gerçekleşmeden önceki on iki (12) ay içinde bize ödemiş olduğunuz tutar (hangisi daha yüksekse) ile sınırlıdır. Bazı yargı bölgeleri, netice kabilinden doğan veya arızi hasarlara ilişkin sorumluluğun sınırlandırılmasına veya hariç tutulmasına izin vermez; dolayısıyla, yukarıdakilerin bazıları sizin için geçerli olmayabilir.

6.4 Tazminat

Bizi yasal olarak zor durumda bırakacak şekilde hareket etmeniz halinde size karşı hukuk davası açabiliriz. KayaPM’i ve grup şirketlerimizi ve bunların sorumlularını, direktörlerini, tedarikçilerini, iş ortaklarını ve temsilcilerini (a) yayımladığınız veya gönderdiğiniz içeriklerden, (b) Hizmetleri kullanmanızdan, (c) bu Şartları ihlal etmenizden veya (d) bir üçüncü tarafın herhangi bir hakkını ihlal etmenizden kaynaklanan her türlü üçüncü taraf iddiasına, talebine, kayba, hasara ve masrafa karşı (makul avukatlık ücretleri dahil) tazmin etmeyi, savunmayı ve aynılarından beri kılmayı kabul edersiniz. Tazminat yükümlülüğünüz, bu Şartlar ve Hizmetleri kullanımınızın sona erdikten sonra da geçerli olmaya devam edecektir.

6.5 Hukuk ve Yargı Yetkisi

Bu Şartlar, hukuk tercihi veya yasa ilkelerinin çatışmasına atıfta bulunulmaksızın Türkiye yasalarına tabidir. Aşağıdaki “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölüm geçerli olmadığında siz ve biz, Türkiye’nin Bursa şehrindeki mahkemelerin münhasır yargı yeri ve yargı yetkilisi olmasını kabul ederiz.

6.6 Hukuk Davaları ve Bildirimler

Dava nedeni oluşmasından bir (1) yıldan daha fazla süre geçtikten sonra taraflardan hiçbiri bu Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle bağlantılı olarak hiçbir biçimde hiçbir dava açamaz.

Bu Şartlar kapsamında verilecek olan tüm bildirimler ve diğer iletişimler yazılı olacak ve taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta ile ya da e-posta ile (bizim tarafımızdan hesabınızla ilişkili e-posta hesabına ya da sizin tarafınızdan info@kayapm.com adresine) gönderilecektir.

6.7 Aramızdaki İlişki

Siz ve biz, aramızda hiçbir ortak girişim, iş ortaklığı, istihdam, yüklenici veya temsilcilik ilişkisi bulunmadığını kabul ederiz.

6.8 Temlik Yasağı

Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) devir veya temlik edemezsiniz. Örneğin, bir şirket çalışanı olarak bir hesaba kaydolduysanız hesabınız başka bir çalışana devredilemez. Bu Şartları (veya burada verilen hakları ve lisansları) sınırlama olmaksızın başka bir şirkete veya kişiye temlik edebiliriz. Bu Şartlarda yer alan hiçbir husus, hiçbir üçüncü taraf kişi veya kuruluşa hiçbir hak, fayda veya çözüm yolu sağlamaz. Hesabınızın başkasına devredilemeyeceğini ve hesabınıza ilişkin tüm haklar ile bu Şartlar kapsamındaki diğer hakların ölümünüz halinde sona ereceğini kabul edersiniz.

7. Anlaşmazlıkların Çözümü

Bir anlaşmazlık olması halinde destek ekibimiz sorunu çözmeye memnuniyetle yardımcı olur. Bu işe yaramazsa belediye veya mahalli idare mahkemelerine gitmek veya talebinizi bağlayıcı tahkime götürmek yer alır; bu talebi başka bir mahkemeye götüremez veya aleyhimizdeki bireysel olmayan toplu davalara katılamazsınız.

Çoğu anlaşmazlık çözümlenebilir; resmi bir hukuk davası açmadan önce lütfen destek ekibimiz  ile iletişime geçmeyi deneyin.

7.1 Küçük Talepler

Bu tür mahkemelere başvurmaya uygun bir konu olması kaydıyla herhangi birimiz yaşadığınız ülkedeki veya her ikimizin de kabul ettiği başka bir yerdeki küçük anlaşmazlıklara bakan belediye veya mahalli idare mahkemelerde dava açabiliriz.

7.2 Tahkime Gitme

Aramızdaki anlaşmazlığı dostane yollarla çözümleyemezsek siz ve KayaPM, bu Şartlara (veya diğer yasal şartlarımıza) ilişkin her türlü talebi, talep türünden veya hukuk teorisinden bağımsız olarak nihai ve bağlayıcı tahkim aracılığıyla çözmeyi kabul edersiniz. Herhangi birimiz tahkime götürülmesi gereken bir iddiayı mahkemeye taşır ve diğer taraf tahkimi kabul etmezse diğer taraf bir mahkemeden her ikimizi tahkime gitmeye zorlamasını talep edebilir (zorunlu tahkim). Ayrıca herhangi birimiz, bir mahkemeden bir tahkim süreci devam ederken mahkeme işlemlerini durdurmasını da talep edebilir.

7.3 Toplu Dava Yasağı

Her ikimiz, diğer tarafa karşı yalnızca bireysel olarak dava açabileceğimizi kabul ederiz. Bu, şu anlama gelir: (a) hiçbirimiz bir toplu davada, birleştirilmiş davada veya temsili davada bir davacı veya toplu dava üyesi olarak bir talepte bulunamayız; (b) bir hakem, birden fazla kişinin taleplerini tek bir davada toplayamaz (veya hiçbir birleştirilmiş, toplu ya da temsili davaya başkanlık edemez) ve (c) bir kişinin davasında bir hakemin verdiği karar yalnızca bu kişiyi etkileyebilir, diğer kullanıcıları etkilemez ve başka kullanıcıların anlaşmazlıklarına karar vermek için kullanılamaz. Bir mahkeme “Toplu dava yasağı” maddesinin uygulanabilir veya geçerli olmadığına karar verirse bu durumda bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölüm, geçersiz ve hükümsüz kalır ancak Şartların geri kalanı geçerli olmaya devam eder.

7.4 Değişiklikler

“Bu Şartları Güncelleme” başlıklı bölümden bağımsız olarak KayaPM, bu “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümü bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarihten sonra değiştirirse söz konusu değişiklikleri reddettiğinize dair KayaPM’e elden veya posta yoluyla: info@kayapm.com adresine e-postayla söz konusu değişiklik yürürlüğe girdikten sonra 30 gün içinde yazılı bildirim sunarak söz konusu değişikliği reddedebilirsiniz. Bildirimin geçerli olması için tam adınızı içermesi ve “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki değişiklikleri reddetme isteğinizin açıkça belirtilmesi gerekir. Değişiklikleri reddederek KayaPM ile aranızdaki tüm anlaşmazlıkları bu Şartları kabul ettiğinizi belirttiğiniz en son tarih itibarıyla geçerli olan “Anlaşmazlıkların Çözümü” başlıklı bölümdeki hükümlere göre tahkime götüreceğinizi kabul edersiniz.

8. Bu Şartları Güncelleme

Zaman zaman, uygulamalarımızı netleştirmek veya yeni ya da farklı uygulamaları yansıtmak için (örneğin yeni özellikler eklediğimizde) bu Şartları güncelleyebiliriz ve KayaPM, kendi takdir yetkisine bağlı olarak dilediği zaman bu Şartları değiştirme ve/veya bu Şartlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Önemli bir değişiklik yapmamız halinde hesabınızda belirtilen e-posta adresine e-posta bildirimi göndermek ya da Hizmetlerimiz aracılığıyla bir bildirim yayımlamak gibi belirgin bir yöntemle size bildirimde bulunuruz. Değişiklikler, aksi belirtilmediği sürece yayımlandıkları gün yürürlüğe girer.

Değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Revize edilen tüm Şartlar önceki tüm Şartların yerini alacaktır.

9. Bizimle İletişime Geçme

Bizimle iletişime geçmenin en iyi yolu destek ekibimiz ile iletişim kurmaktır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru, endişe ve geri bildirimlerinizi lütfen bize iletin.

Bizi seçtiğiniz için teşekkürler.